ניתוחים פלסטיים בעפעפיים

ניתוחים פלסטיים בעפעפיים

ניתוחים פלסטיים בעפעפיים

הניתוחים להצערת העיניים נפוצים ומתגמלים במיוחד בשל התמורה המשמעותית שהם מקנים למראה הפנים בכלל ולמראה העיניים בפרט. הניתוחים קלים יחסית למטופל/ת וההחלמה מהם קלה ומהירה.

 • ניתוח עפעפיים עליונים עם או בלי הרמת הגבה הצידית. (ללא הבעת תימהון, פליאה וכי”ב).
 • הרמת עפעפיים תחתונים והעלמת השקיות המשרות “מראה עייף”.
 • תיקון בעיות רפואיות/ תפקודיות: צניחת עפעף עליון – Ptosis, צניחת עפעף תחתון – Ectropion כריתת ציסטות (“שעורה”)- Chalazion.

10 עובדות על צלקות ניתוחיות בפנים:

 1. צלקות ניתוחיות בפנים מחלימות הכי יפה בהשוואה לשאר אזורי הגוף.
 2. נדיר מאוד לפגוש צלקות מעובות לאחר ניתוח עפעפיים / גבות / מתיחת פנים.
 3. לא קיימת משחה או טכנולוגיה ל*העלמת צלקות*.
 4. גם לא לזרוז החלמתן.
 5. גם לא משחת Kelocoat !!
 6. חתכים ניתוחיים המבוצעים בתוך או במקביל לקפלים אנטומיים מתמזגים עם קוי העור וקשה להבחין בהם.
 7. טכניקה ניתוחית עדינה ותפירה מדוייקת תותיר צלקת זניחה.
 8. הצבע הוורוד של צלקת טרייה דוהה לגמרי במהלך 3-6 חודשים מהניתוח.
 9. תחושת הנימול וההרדמה חולפת גם כנ״ל.
 10. מומלץ לא לשזף את האזור המנותח והצלקת, 6 חודשים מהניתוח, כדי להמנע מהיפרפיגמנטציה.

שאלות ותשובות

הצורך של המנותח/ת לראות ולהראות צילומים עולה לעיתים מזומנות בשיחת הייעוץ עם המנתח-הפלסטי.

הצילומים מוסיפים מימד ויזואלי לשיחה ומאפשרים תאום ציפיות הכה חשוב להצלחת הניתוח.
מדובר בצילומים של מנותחים/ות שעברו ניתוח דומה כמו גם צילומים ישנים של המטופל/ת בצעירותו/ה  וגם צילומי דוגמנים/ות/ידוענים/ות אותם מביא/ה המטופל/ת לייעוץ-הראשוני. כל אילו תורמים מידע חשוב המצמצם אל הפער בין ציפיות המנותח/ת לבין תוצאת הניתוח אותה יספק המנתח. במקביל, הם עשויים לחזק את הביטחון בבחירת המנתח שכישוריו מוקרנים על המסך.

במהלך הייעוץ-הראשוני אני מסביר מילולית + בשרטוט גרפי את התוכנית הטיפולית.
לרוב, מידע זה מספק ומאפשר למטופל/ת להגיע להחלטה מושכלת.
במצבים בהם נדרשת הבהרה נוספת אני מציג צילומים המקבילים למקרה הנדון ו/או מתייחס לצילומים שהובאו ע”י הנבדק/ת, במטרה לבאר עוד פרטים.

בניגוד גמור לאמור לעייל, דפדוף אקראי ולא מכוון ב”אלבום צילומים” של לפני ואחרי ניתוח אינו יכול לשמש מקור למיידע מקצועי מהימן. הכוונה לאלבומים דיגיטליים המתפרסמים באתרים או במכונים למיניהם. אילו כלים שיווקיים מטעים ובוטים עם טעם לוואי של “שוק-בשר”.
האשליה-האופטית המתקבלת אינה בהכרח ספציפית לצרכים האישיים שלך ובמקביל עלולה ליצור מצג-שווא חיובי או שלילי לגבי הניתוח שעל הפרק.
ה window shopping  המשמש אותנו, בעידן הדיגיטאלי, לרכישת מוצרי צריכה מתכלים אינו יכל להתיימר ולהחליף את הקשר האישי עם המנתח. הוא לא הכלי הנכון לבחירת המנתח שלך !

חשוב שתהיי שותפה בתהליך אשר כולל:

 • בחירה נבונה של מנתח פלסטי מנוסה וקשוב לצרכייך
 • דיון מעמיק במרכיבי הניתוח ובטכנולוגיות לא פולשניות אופציונליות
 • הבהרת סיכויי ההצלחה כנגד סיכונים וסיבוכים פוטנציאליים.

במטרה משותפת ליצור מראה מאוזן מחמיא ולא מנותח!

 שאלה כואבת?

התשובה היא בדרך כלל  – כן!

הצילומים המשפחתיים המוכרים של הורייך הם הכלי האובייקטיבי ביותר לבחינת תהליך ההתבגרות שלך. הדמיה מדוייקת למדי.

כאשר את מגלה בצילומים שלך סימני גיל שמזכירים את הפנים המוכרות של אמא ואבא, את מבינה ששעון החול אוזל ואת ‘אוטוטו’ כבר שם.

זה הזמן להירתם למשימה ו”לעצור את התהליך”!

הכירורגיה הפלסטית המודרנית עומדת כולה לרשותך. שימוש מושכל בטכניקות שעמדו במבחן הזמן יאפשרו לך להצעיר את פנייך ואולי… להיות דומה יותר לבתך מאשר לאמך.

את כמובן מצפה, ובצדק, כי הרופא שבחרת ינתח אותך במו ידיו המיומנות ומובן מאליו כי גם יתפור את שולי העור בתום הניתוח, מעין ״חותמת תו איכות״ שלו.

מחויבותו של המנתח הפלסטי כלפייך חייבת להיות טוטאלית. היא כוללת את כל שלבי הטיפול. מהרגע בו נכנסת בשערי מרפאתו עם החלום הפרטי שלך והפרפרים בבטן ועד לרגע הפרידה בו הסתיים התהליך וציפיותייך התגשמו.

שלב קריטי בתהליך הוא כמובן ה”פיניש” של הניתוח והוא בא לידי ביטוי בתפירת עילית עדינה של החתכים הניתוחיים. מיומנות התפירה המדויקת נרכשת במהלך קריירה ארוכת שנים וחשיבותה לא תסולא בפז.

אכן כן,  מגיע לך שהידיים בהן בחרת שינתחו אותך, יבצעו את כל הטיפול מתחילתו ועד סופו כולל התפירה, החבישה והביקורות שלאחר הניתוח.

אל תסתפקי בפחות!

לא.
ניתוח עפעפיים לא מקטין את גודל העיניים. מיפתח העין האופקי הינו נתון קבוע במשך כל חיינו הבוגרים. לעומת זאת, מיפתח העין האנכי גדל לאיטו עם הגיל. לאורך השנים מאבדות הרקמות הרכות אלסטיות ובכך מתאפשרת צניחה של העפעף התחתון. תהליך פיזיולוגי זה מגדיל את מיפתח האנכי של העין. ויזואלית העין נראת יותר גדולה. במקרים אלו חובה על המנתח להחזיר את העפעף התחתון למקומו המקורי. תיקון זה מגן על העין מחשיפת יתר ומהתייבשות, משפר את ניקוז הדמעות ובמקביל משפר ומצעיר את המראה.

אני הרבה יותר לחוצה מההרדמה מאשר מהניתוח…
אני ‘חולת שליטה’ ולא מסוגלת לוותר עליה…
משפטים אלה כה שכיחים שראוי להתעכב עליהם.
כידוע, ההרדמה לסוגיה, מאפשרות לרפואה המודרנית בכלל ולכירורגיה בפרט, ביצוע פעולות מגוונות ומדויקות, כמעט ללא טראומה. עם זאת, ההתמסרות להרדמה מתנגשת חזיתית עם האינסטינקט הקיומי שלנו.
התמסרות להרדמה, ובפרט להרדמה כללית, משמעה ויתור על השליטה במצב ההכרה. לשם כך עליך לסמוך טוטאלית על המרדים. אין זו החלטה קלה מאחר ולשם כך עלייך לקבל את המלצתו של המנתח אשר יבחר את סוג ההרדמה ואת המרדים המתאימים לך. מנתח אשר גם אותו הכרת אך לא מזמן ובמקרה הטוב קיבלת עליו המלצה מצוינת מחברה מרוצה שנותחה בהצלחה.
ובכן,זו עצתי לך –
מאחר וברוב המקרים הידע שלך בנושא אינו מאפשר בחירה, מומלץ לך לפעול באופן רציונאלי ולאמץ את המלצתו של המנתח אותו בחרת לאחר שהבשלת, החלטת על ניתוח ונמצאת מתאימה לניתוח. סוג ההרדמה עליה ימליץ לך המנתח המומחה, נבחר לאור שיקולים מקצועיים שעמדו במבחן הזמן ואשר מטרתם למזער את הסיכון הרפואי למינימום ובמקביל למקסם את התנאים לביצוע ניתוח טוב ומדויק.
אני תמיד מציין לפני מטופלי המתלבטים, כי ההרדמה שבחרתי עבורם זהה להרדמה שהייתי בוחר לבן משפחתי במצב דומה.

לא.
מטרת הניתוח היא לרענן את מראה ״העיניים העיפות״, להסיר את סימני הגיל ולהצעיר את המבע. ניתן בהחלט לתכנן את הניתוח באופן זהיר ושמרני, כך שהמימיקה המקורית של עינייך לא תשתנה.
ניתוח מוצלח ירענן את פנייך וישאיר מראה טיבעי – ״מראה לא מנותח״.

העיניים, כמו שאר האברים הזוגיים בגופנו, אינן סימטריות.
ברגיל, ההבדלים בין ימין לשמאל מזעריים ולא משמעותיים כשמשווים את מיפתח העיניים, רוחב העפעף החשוף, מיקום הגבות ביחס לעפעפיים וצורת הגבות.
במצב נורמלי זה התיקון אינו מוצדק וגם אינו מומלץ מאחר וסימטריה מושלמת אינה מחמיאה.

‎מאידך, אי סימטריה בולטת ופתולוגית הנגרמת מפציעה, חסך נוירולוגי או מום מולד, מטרידה ויזואלית ומתבקש כמובן לתקנה.

‎במצבים גבוליים, נדרש מהמנתח הפלסטי לגייס את ניסיונו הקליני ושיקול דעתו המקצועי כדי לאבחן את מידת אי הסימטריה ומקורה.
בחירת הטיפול הנכון תאפשר להשיג עבור המטופל איזון אופטימלי בין שני הצדדים ותוצאה טבעית.

כמובן.
הניתוח אינו פוגע בכושר הראיה.
בימים הראשונים שלאחר הניתוח תתבקשי להניח קומפרסים קרים על העיניים וכן משחת עיניים אנטיביוטית במטרה להקטין את שטפי-הדם והנפיחות ולמנוע יובש בעיניים.
המשחה והנפיחות יטשטשו מעט את חדות הראיה למספר ימים. מצב זמני זה חולף לחלוטין ותוכלי לחזור לשגרה כבר בתום השבוע הראשון שלאחר הניתוח.

אצל פלסטיקאי! חד משמעית!!

מנתח פלסטי המיומן בתחום האוקולופלסטיקה, אמון גם על ניתוחים רפואיים לשחזור העפעפיים, הגבות וארובת העין וגם על ביצוע ניתוחי עפעפיים אסתטיים, כחלק אינטגרלי ורוטיני בפרקטיקה היומיומית שלו.

הניסיון העצום שרוכש המנתח הפלסטי לאורך עשרות שנות וותק מביא באופן טבעי לכך שרוב ניתוחי העפעפיים האסתטיים בכל העולם, אכן מבוצעים על ידי פלסטיקאים ולא על ידי רופאי עיניים.

יתרון נוסף ומשמעותי הוא כי למנתח הפלסטי האומן, יש יכולת לשלב במהלך הניתוח גם את גישתו האסתטית, האופיינית ולמעשה ייחודית לתחום הכירורגיה הפלסטית וחיונית לקבלת תוצאה ניתוחית טבעית ומאוזנת.

לכן, לא רק שאפשר לעשות ניתוחי עפעפיים אצל מנתח פלסטי מומחה אלא אף רצוי מאד לעשות זאת. זה תחום התמחותו.

המלצתי הגורפת היא לא לקעקע את הגבות. לא לפני ניתוח עפעפיים ולא אחריו.

במרבית המקרים גבות מקועקעות אינן נראות טבעיות. מידי יום אני נתקל בגבות המקועקעות באופן גס. הפיגמנטציה כהה מידי, הגוונים חומים מידי, שחורים מידי, סגולים מידי, עם גבולות חדים, בעלי צורה ‘קירקסית’ ובמיקום לא נכון ביחס לעיניים ולמצח. במקום להחמיא לעיניים, נוצר מראה מטריד ו.. “ניצחי”.

הפיגמנט מתמזג עם תאי העור ואינו נמחק עם הזמן. במהלך השנים הוא דוהה לאיטו וברוב המקרים חידושו אינו משביח את התוצאה. גם קעקוע בהיר המתיימר למחוק את הפיגמנט הראשוני אינו מביא לתוצאות טובות.

על כן, אם ברצונך לפאר את ניתוח העפעפיים המקסים שעברת לאחרונה על ידי הדגשת הגבות, הצעתי היא לעשות כן על ידי שירטוט הגבות בעיפרון איפור פשוט. תוכלי לבחור את המיקום והצורה הנכונים, כמו גם את הגוון המתאים ובעיקר, לא תנציחי מצב בלתי אסתטי ובלתי הפיך.

זוהי כמובן גם המלצתי למי שלא נותחה.

קופות החולים והביטוחים המשלימים אינם משתתפים בהוצאות על ניתוחים שהינם אסתטיים בלבד. לכן לא ישלמו עבור ניתוח אסתטי כגון צניחת גבות צידית, עפעפיים עליונים עם עור עודף או עפעפיים תחתונים תפוחים אשר משדרים ‘מראה עייף’.

מאידך, הביטוחים אמורים לשפות אותך חלקית במצבים בהם עודפי העור בעפעף העליון מכבידים ומהווים מטרד תפקודי, הבא לביטוי בהפרעה לשדה הראיה או במצבים בהם יש צניחה של עפעף עליון (Ptosis) על רקע חולשת השריר האחראי על פעולת הרמת העפעף (Levetor).

כדי לדעת אם השתתפות הביטוחים הרפואיים תינתן, יש להיבדק על ידי רופא עיניים מטעם המבטח ולבקש סיכום ממצאיו והמלצותיו. סיכום זה יועיל בקבלת התחייבות המבטח להחזר חלקי של הוצאות הניתוח, כך שתוכלי לממש את חלומך אצל המנתח הפלסטי שלך.

תכנון נכון ושירטוט מדוייק של גזרת הניתוח בזמן ההכנה בבוקר הניתוח, על ידי הכירורג המנוסה שלך, מאפשרים ביצוע ניתוח מצויין.

אין צורך להפעיל אותך במהלך הניתוח. אין כל יתרון בהרדמה מקומית וההיפך הוא הנכון.

בזמן הרדמה מקומית את מעפעפת, משתעלת, זזה באי נוחות על המיטה הקשה בחדר הניתוח הקר ומסנוורת ממנורת חדר הניתוח הגדולה שתלויה מעל ראשך. חוסר הנוחות שלך אינו מאפשר למנתח תנאים אידאליים לביצוע ניתוח מדוייק ועל כן, עלול לסכן אותך רפואית.

לעומת זאת, בהרדמה הכללית את ישנה ומנותקת מכל החוויה המלחיצה של חדר הניתוח. נרדמת לפני ומתעוררת אחרי. נקודה.

בפרק הזמן הזה המנתח נהנה מתנאים מושלמים לביצוע ניתוח מצויין עבורך בזמן שהמרדים הנאמן עומד לצידך ושומר על כל המדדים החיוניים כדי שתתעוררי בריאה ויפה.

לראיה, את ניתוח העפעפיים של אמא שלי ביצעתי בהרדמה כללית ואת התוצאה המצויינת היא לא פסקה מלפאר שנים ארוכות עד לשיבה טובה…

כבר ארבעה ימים לאחר ניתוח עפעפיים עליונים והרמת גבות, יוצאו כל התפרים ולמחרת תוכלי לחזור לעבודה משרדית.
אם בנוסף עברת ניתוח עפעפיים תחתונים, יידרש עוד כחצי שבוע עד לחזרתך לשגרה.

הטראומה הכירורגית בניתוח עפעפיים היא מינימלית. עם זאת, בשל דקיקותו של העור, אופייני וצפוי כי יופיעו שטפי דם תת-עוריים ונפיחות ניכרת באזור המנותח. תופעות לוואי אלו יעכבו את חזרתך לשגרה.

ניתן למזער ולקצר את תופעות-הלוואי על ידי צינון אזור הניתוח בקומפרסים של אפונה קפואה ומנוחה מקסימלית של העיניים הכוללת הימנעות מקריאה, צפייה במסכים אלקטרוניים וכיו”ב.

אם תקיימי באדיקות את הוראות המנתח, גבוהים הסיכויים כי תחלימי מהניתוח מהר מהממוצע.

לאחרונה, טרנד חדש בעיר. הגבר הישראלי משפר הופעתו המחויטת ומקפיד להתאים עצמו למציאות החדשה.

במסגרת העדכונים הנפוצים השכיח ביותר הוא ניתוח העפעפיים העליונות + הרמת הגבות הצדדיות. היתרונות ברורים:

1- החזרת המראה הצעיר והחיוני לפנים.

2- הסרת המראה העייף מהעיניים.

3- חזרה מהירה לשגרה מלאה.

4- מינימום כאב או סבל.

גברים בגילאים 45-65 מגלים לאחרונה עניין רב בניתוח העפעפיים הקלאסי + הרמת הגבות הצדדיות. הצורך הראשוני אצל הגברים הוא ״תיקון תפקודי״. הגבות הכבדות + עודפי העור המרובים בעפעפיים מכבידים ומעייפים. ההזדמנות מצוינת לרענן את הלוק. חשוב להזכיר שהרמת הגבות הצדדיות אינה משרה ״מראה מופתע״. הניתוח משחרר את הפינה הצדדית של העפעפיים מעודפי העור שהצטברו לאורך השנים.

התשובה הנכונה: מתי שנח לך לפנות, כשבוע לטובת החלמה שלווה בביתך, ללא מחויבויות חברתיות או עסקיות. מבחינה פיזיולוגית, הגוף שלך יודע להחלים מצוין 365 ימים בשנה בלי קשר לעונות-השנה. לכן, מומלץ לבחור מועד המאפשר לפנות זמן החלמה נינוח נטול אילוצים חיצוניים וכך, תוכלי להתפנות ולמלא הוראותיו החיוניות של המנתח ולזרז חזרתך לשגרה.

החדשות הטובות הן שאת ממש לא חייבת להתמכר, לא למחט, לא לצורך בביקורים תקופתיים חוזרים במרפאה, לא להבעת העיניים הקפואה לעתים, ובעיקר לא לתסכול שבצורך הכפייתי בתחזוק הנכס. לעומת זאת, ניתוח-עפעפיים קלסי + הרמת גבות צדדיות יעניק לך מראה רענן, טבעי ולא מנותח לשנים ארוכות מאוד. והעיקר, ישמר את תווי פנייך והבעת עינייך המקוריים.

ישראלים רבים שגרים בחו״ל חוזרים לארץ לטיפול רפואי. עובדה. הם סומכים על שרותי הרפואה בישראל ומרגישים כאן בטוחים יותר מאשר בניכר. לאחרונה נצפתה עליה משמעותית בתופעה זאת בעיקר בתחום הניתוחים הפלסטיים האסתטיים.
ההסבר למגמה נעוץ בתחושת הביתיות יחד עם הנוחות להחלים בחיק המשפחה התומכת.
בנוסף, כל מי שעבר/ה ניתוח פלסטי יודע/ת להעריך את החשיבות הרבה הטמונה בתהליך תאום הציפיות בין המטופל/ת לרופא/ה. זהו גורם חשוב מאין כמותו להצלחת הניתוח. התקשורת הטובה בין המטופל/ת לכירורג-הפלסטי משמשת כלי חשוב בהכנת הפציינט/ית לניתוח. כשהיא מתרחשת בחופשיות, וללא מגבלת שפה והבדלי תרבות, אחוזי שביעות הרצון מהניתוח עולים.

נכון, יש מקרים בהן ניתן לשלב יותר מניתוח אחד במהלך אותה ההרדמה. שיקול דעתו של המנתח המנוסה הוא זה שיקבע באילו תנאים הנ״ל יתממש.

חשוב לברר מה הצורך/המניע לניתוח הנוסף. האם נדרש והאם מתאים שיבוצע במהלך אותה ההרדמה. עצם העובדה שאת מורדמת לניתוח אחד אינה מהווה אינדיקציה לביצוע ניתוח נוסף באותו המעמד.
״האם הייתי עוברת את הניתוח השני אילו לא הייתה לי אותה ההזדמנות״ זאת השאלה שתרצי לשאול בכנות את עצמך.

זמן הרדמה ממושך כמו גם טראומה כירורגית, הנוספת בשל הניתוח השני, מגבירים סטטיסטית את הסיכונים והסיבוכים. לכן, לא מומלץ להאריכו אם אין התוויה מתאימה. בהצלחה.

בית הילל ממליץ על שישה חודשי המתנה בין ניתוח לייזר להסרת משקפיים לבין ניתוח עפעפיים למטרה אסתטית. בית שמאי מחמיר וממליץ להמתין עד כשנתיים!
אני נוהג להמתין לפחות חצי שנה ובמקביל מתייעץ עם רופא העיניים שנתח אותך כדי לוודא שהעיניים החלימו ובשלות להתערבות ניתוחית המתוכננת. מטופלים הסובלים בנוסף גם מיובש בעיניים ינותחו בשמרנות יתר וזאת כדי למזער את הסיכונים. במקרים אילו נהוג לדחות את ניתוח העפעפיים התחתונות למועד אחר. אחרי הניתוח חובה כמובן להקפיד ולשמור על עיניים לחות, באמצעות תחליפי דמעות, עד להחלמה מלאה. בהצלחה.

נורמלי לחלוטין. לא לדאוג. אין צורך לטפל וחשוב מכל: התחושה בריסים תחזור למצבה המקורי במהלך חצי עד שנה מיום הניתוח. נשים שמות לב ומודאגות מתופעה זאת כשהן משתמשות במסקרה. לידיעתך, כמות עצבי התחושה המזינים את שולי העפעפיים היא עצומה ודומה כמותית לעצבי התחושה המזינים גב שלם!! החתך הניתוחי עובר תמיד דרך אותם עצבים סנסוריים ויוצר את תחושת הרדימות שכאמור תתאושש אצל 99.99% מהמנותחים עד כשנה מהניתוח. בהצלחה.

תלונות כגון: ״העיניים מרגישות מוזר״, ״רגישות״, ״משהוא באזור העיניים לא מרגיש נכון״ … אינן נדירות. בד״כ מוקד התלונות נמצא בזוית הצידית של העין, זאת הקרובה לרקה. בבדיקה נמצא לרוב רווח קל בין הדופן הפנימית של העפעף הצידי לבין גלגל העין. מרווח קטנטן זה, החשוף לאוויר, יוצר גרוי משמעותי המגביר את הבצקת באזור. זאת בתורה מחמירה עוד יותר את החשיפה של רירית העפעף, הרגישה במיוחד באזור זה והאחראית לאותם מחושים. הטיפול המומלץ לאחר הניתוח הוא להקפיד וללחלח את גלגל העין כדי למנוע יובש ובמקביל לעודד את המנותח/ת שמדובר בממצא חולף. בהצלחה.

שטח הפנים של העין והקרנית מצופים ב: Tear film. תפקידו להגן על העין מפני יובש. מדובר ברובד נוזלי מיקרוסקופי בן שלוש שכבות שתפקידו לשמור על לחות העין. כל שינוי במבנה העדין של אותו הרובד, למשל כתוצאה מניתוח עפעפיים, יפגע באופן זמני בשלמותו ויגרום לחסיפת הקרנית וכתוצאה מכך ליובש ואי נוחות מטרידה. דמעות מלאכותיות הן הטיפול המומלץ. הטיפות הנכונות עבורך הן אילו שהכי נוחות לך ולא דוקא היקרות במיוחד. בנוסף כדאי להעזר במשחת עיניים שמנונית פשוטה לקראת השינה. גם כאן אין יתרון למותג יקר כלשהוא. בהצלחה.

הצלקות המתקבלות מניתוח מתיחת פנים ומניתוח עפעפיים מחלימות מצויין. לכן, החשש שלך מהצלקות בדרך כלל אינו מוצדק. הוא נובע לרוב מהאסוציאציה השלילית שמעוררת המילה ״צלקת״. אגב, אצל כולנו. לידיעתך, בניתוחי פנים ועפעפיים נהוג להטמין את החתכים בתוך קוי המתאר וקפלי העור כך שהצלקות חבויות בקוי העור הטבעיים וברוב המקרים כמעט ולא ניתן לראותן. נדיר מאוד לפגוש מנותחות המוטרדות מהצלקת. אם כבר, הן משוכנעות שהשידרוג בהופעתן מצדיק את ״מחיר הצלקת״. בהצלחה.

Skip to content