ניתוחים פלסטיים בפנים ובצוואר

ניתוחים פלסטיים בפנים ובצוואר

ניתוחים פלסטיים בפנים ובצוואר 

אחד האתגרים המשמעותיים של הכירורגיה הפלסטית האסתטית הוא הניתוח הקרוי “מתיחת-פנים” (Face Lift). המטרה: העלמת סימני-הגיל והימנעות ממתיחת-יתר (“המראה המנותח”), תוך כדי שמירה על תווי הפנים וההבעה המקוריים. מגוון הניתוחים בקטגוריה זאת רחב ביותר וכולל למשל:

 • מתיחת צוואר בכל הרמות: החל משאיבת (המסת) שומן בצוואר ובתת-סנטר ועד למתיחה נרחבת של העור ושרירי-הצוואר הרפויים והידוקם על פני עצם הלסת.
 • מתיחת פנים קלה/ בינונית/ מלאה. מתיחה פנים ראשונית/ שניונית/ שלישונית.
 • שילוב של ניתוחי פנים ושל ניתוחי צוואר ברמות שונות בהתאם לצורך.
 • הרמת גבות לטרלית המצעירה ומרעננת את מפתח העין הצידי. (לא המראה המופתע)
 • הרמת מצח חלקית/ מלאה.
 • עיצוב עצמות לחיים על ידי מלוי החסר בנפח בחומצה היאלורונית.
 • עיצוב הסנטר ותיקון “סנטר-שמוט”.
 • ניתוח שתל סנטר: תיקון סנטר שקוע על ידי משתל סיליקון.
 • ניתוחי פנים משולבים מאפשרים קבלת תוצאה אחידה ומאוזנת על ידי ביצוע מספר ניתוחים של אברי הפנים במהלך אותה ההרדמה.

10 עובדות על צלקות ניתוחיות בפנים:

 1. צלקות ניתוחיות בפנים מחלימות הכי יפה בהשוואה לשאר אזורי הגוף.
 2. נדיר מאוד לפגוש צלקות מעובות לאחר ניתוח עפעפיים / גבות / מתיחת פנים.
 3. לא קיימת משחה או טכנולוגיה ל*העלמת צלקות*.
 4. גם לא לזרוז החלמתן.
 5. גם לא משחת Kelocoat !!
 6. חתכים ניתוחיים המבוצעים בתוך או במקביל לקפלים אנטומיים מתמזגים עם קוי העור וקשה להבחין בהם.
 7. טכניקה ניתוחית עדינה ותפירה מדוייקת תותיר צלקת זניחה.
 8. הצבע הוורוד של צלקת טרייה דוהה לגמרי במהלך 3-6 חודשים מהניתוח.
 9. תחושת הנימול וההרדמה חולפת גם כנ״ל.
 10. מומלץ לא לשזף את האזור המנותח והצלקת, 6 חודשים מהניתוח, כדי להמנע מהיפרפיגמנטציה.
 

שאלות ותשובות

התשובה הקצרה  והנכונה לשאלה הזו היא  – ‘כשאת מרגישה בשלה’.

והשאלה המדוייקת היא בעצם –  ‘מתי את מרגישה בשלה?’

זה קורה כשמספר גורמים מתחברים. גורמים ויזואליים, כשאת מביטה במראה ורואה את אותות הזמן שלא ניתן עוד להסוות על ידי התכשירים הקוסמטיים הרגילים בהם את משתמשת וגורמים נפשיים, כשאת מוכנה למהלך הדרמטי של ניתוח להצערת המראה. 

למעשה, אין גיל כרונולוגי נכון או לא נכון לניתוח מתיחת פנים. ניתחתי נשים בנות פחות מחמישים ובנות יותר משמונים, (בהנחה שמבחינה רפואית אין אילוצים והתוויית נגד). כמובן שכאן נכנס השיקול המקצועי שלי ואם אני חושב שהמטופלת מתאימה לניתוח.

אנתח כשאהיה בטוח כי המטופלת מוכנה לניתוח מסוג זה ולא מגיעה על רקע משבר נפשי כלשהו, ואנתח כשאהיה סבור כי אני יכול לבצע שינוי שיהיה בעל ערך,  שהטיפול הכירורגי ישפר וישדרג את המראה, תוך שאני חושף את המטופלת למינימום סיכונים רפואיים. 

לא אקח מטופלת לניתוח כזה או אחר אם לא אחשוב ואחוש שזה הזמן הנכון, נפשית או מקצועית.

לכן, אני ממליץ לכל אחת ששוקלת לעבור ניתוח מתיחת פנים, לעבור בדיקה מקצועית אצל מומחה שזה תחום עיסוקו ונסיונו הקליני לאורך שנים, שיכולותיו הטכניות מעודכנות ואשר יכול להציע טיפול שיממש את הציפיות שלך כמטופלת.

לאחרונה מגיעות אלי לייעוץ נשים אשר עברו מתיחת פנים מוצלחת. הפנים נותרו חלקות אך הצוואר המשיך להתבגר ונוצר  מראה ‘לא גמור’.

כפי שהכן עליו הוא מוצב מפאר את הפסל, כך נושא הצוואר בגאון את הראש והפנים. הצוואר והפנים הן שתי יחידות אסתטיות משלימות ופער גילים בין הפנים המתוחות לצוואר הבלתי מטופל מסגיר מראה מנותח.

הבשורה הטובה למטופלות היא כי יש פתרון לבעיה. לארגז הכלים שלנו נוספו בשנים האחרונות פתרונות אשר עומדים במבחן הזמן ומאפשרים לשדרג ולשפר מאד את מראה הצוואר המתבגר. כאשר שוקלים ניתוח מתיחת-פנים ראשוני או שניוני, בהחלט כדאי לשקול לשלב עמו גם מתיחת צוואר משלימה.

הצורך של המנותח/ת לראות ולהראות צילומים עולה לעיתים מזומנות בשיחת הייעוץ עם המנתח-הפלסטי.

הצילומים מוסיפים מימד ויזואלי לשיחה ומאפשרים תאום ציפיות הכה חשוב להצלחת הניתוח.
מדובר בצילומים של מנותחים/ות שעברו ניתוח דומה כמו גם צילומים ישנים של המטופל/ת בצעירותו/ה  וגם צילומי דוגמנים/ות/ידוענים/ות אותם מביא/ה המטופל/ת לייעוץ-הראשוני. כל אילו תורמים מידע חשוב המצמצם אל הפער בין ציפיות המנותח/ת לבין תוצאת הניתוח אותה יספק המנתח. במקביל, הם עשויים לחזק את הביטחון בבחירת המנתח שכישוריו מוקרנים על המסך.

במהלך הייעוץ-הראשוני אני מסביר מילולית + בשרטוט גרפי את התוכנית הטיפולית.
לרוב, מידע זה מספק ומאפשר למטופל/ת להגיע להחלטה מושכלת.
במצבים בהם נדרשת הבהרה נוספת אני מציג צילומים המקבילים למקרה הנדון ו/או מתייחס לצילומים שהובאו ע”י הנבדק/ת, במטרה לבאר עוד פרטים.

בניגוד גמור לאמור לעייל, דפדוף אקראי ולא מכוון ב”אלבום צילומים” של לפני ואחרי ניתוח אינו יכול לשמש מקור למיידע מקצועי מהימן. הכוונה לאלבומים דיגיטליים המתפרסמים באתרים או במכונים למיניהם. אילו כלים שיווקיים מטעים ובוטים עם טעם לוואי של “שוק-בשר”.
האשליה-האופטית המתקבלת אינה בהכרח ספציפית לצרכים האישיים שלך ובמקביל עלולה ליצור מצג-שווא חיובי או שלילי לגבי הניתוח שעל הפרק.
ה window shopping  המשמש אותנו, בעידן הדיגיטאלי, לרכישת מוצרי צריכה מתכלים אינו יכל להתיימר ולהחליף את הקשר האישי עם המנתח. הוא לא הכלי הנכון לבחירת המנתח שלך !

חשוב שתהיי שותפה בתהליך אשר כולל:

 • בחירה נבונה של מנתח פלסטי מנוסה וקשוב לצרכייך
 • דיון מעמיק במרכיבי הניתוח ובטכנולוגיות לא פולשניות אופציונליות
 • הבהרת סיכויי ההצלחה כנגד סיכונים וסיבוכים פוטנציאליים.

במטרה משותפת ליצור מראה מאוזן מחמיא ולא מנותח!

אני מייעץ לעיתים קרובות לנשים אשר עברו מתיחתפנים מוצלחת אך צווארן נשאר לא מטופל ומסגיר מראה מנותח.

יש פתרון לבעיה בשנים האחרונות נוספו לנו כלים המאפשרים לשפר דרמטית את מראה הצוואר. למתעתדות לעבור ניתוח מתיחתפנים כדאי מאד לשקול ניתוח צוואר משלים.

 שאלה כואבת?

התשובה היא בדרך כלל  – כן!

הצילומים המשפחתיים המוכרים של הורייך הם הכלי האובייקטיבי ביותר לבחינת תהליך ההתבגרות שלך. הדמיה מדוייקת למדי.

כאשר את מגלה בצילומים שלך סימני גיל שמזכירים את הפנים המוכרות של אמא ואבא, את מבינה ששעון החול אוזל ואת ‘אוטוטו’ כבר שם.

זה הזמן להירתם למשימה ו”לעצור את התהליך”!

הכירורגיה הפלסטית המודרנית עומדת כולה לרשותך. שימוש מושכל בטכניקות שעמדו במבחן הזמן יאפשרו לך להצעיר את פנייך ואולי… להיות דומה יותר לבתך מאשר לאמך.

את כמובן מצפה, ובצדק, כי הרופא שבחרת ינתח אותך במו ידיו המיומנות ומובן מאליו כי גם יתפור את שולי העור בתום הניתוח, מעין ״חותמת תו איכות״ שלו.

מחויבותו של המנתח הפלסטי כלפייך חייבת להיות טוטאלית. היא כוללת את כל שלבי הטיפול. מהרגע בו נכנסת בשערי מרפאתו עם החלום הפרטי שלך והפרפרים בבטן ועד לרגע הפרידה בו הסתיים התהליך וציפיותייך התגשמו.

שלב קריטי בתהליך הוא כמובן ה”פיניש” של הניתוח והוא בא לידי ביטוי בתפירת עילית עדינה של החתכים הניתוחיים. מיומנות התפירה המדויקת נרכשת במהלך קריירה ארוכת שנים וחשיבותה לא תסולא בפז.

אכן כן,  מגיע לך שהידיים בהן בחרת שינתחו אותך, יבצעו את כל הטיפול מתחילתו ועד סופו כולל התפירה, החבישה והביקורות שלאחר הניתוח.

אל תסתפקי בפחות!

אני הרבה יותר לחוצה מההרדמה מאשר מהניתוח…
אני ‘חולת שליטה’ ולא מסוגלת לוותר עליה…
משפטים אלה כה שכיחים שראוי להתעכב עליהם.
כידוע, ההרדמה לסוגיה, מאפשרות לרפואה המודרנית בכלל ולכירורגיה בפרט, ביצוע פעולות מגוונות ומדויקות, כמעט ללא טראומה. עם זאת, ההתמסרות להרדמה מתנגשת חזיתית עם האינסטינקט הקיומי שלנו.
התמסרות להרדמה, ובפרט להרדמה כללית, משמעה ויתור על השליטה במצב ההכרה. לשם כך עליך לסמוך טוטאלית על המרדים. אין זו החלטה קלה מאחר ולשם כך עלייך לקבל את המלצתו של המנתח אשר יבחר את סוג ההרדמה ואת המרדים המתאימים לך. מנתח אשר גם אותו הכרת אך לא מזמן ובמקרה הטוב קיבלת עליו המלצה מצוינת מחברה מרוצה שנותחה בהצלחה.
ובכן,זו עצתי לך –
מאחר וברוב המקרים הידע שלך בנושא אינו מאפשר בחירה, מומלץ לך לפעול באופן רציונאלי ולאמץ את המלצתו של המנתח אותו בחרת לאחר שהבשלת, החלטת על ניתוח ונמצאת מתאימה לניתוח. סוג ההרדמה עליה ימליץ לך המנתח המומחה, נבחר לאור שיקולים מקצועיים שעמדו במבחן הזמן ואשר מטרתם למזער את הסיכון הרפואי למינימום ובמקביל למקסם את התנאים לביצוע ניתוח טוב ומדויק.
אני תמיד מציין לפני מטופלי המתלבטים, כי ההרדמה שבחרתי עבורם זהה להרדמה שהייתי בוחר לבן משפחתי במצב דומה.

צודקת לגמרי.
הפחד לאבד את תווי פנייך המקוריים בעיקבות ניתוח מתיחת פנים וצוואר הוא אמיתי לגמרי. הוא ידוע כגורם מוביל בהחלטתך שלא להנתח. וחבל. בסך הכל את ״רוצה לרענן את מראה הפנים״. לכן, חשוב שתדעי שאפשר לתכנן ולבצע ניתוח מתיחת פנים וצוואר באופן מדוייק ומעודן בלי לשנות את המימיקה האופיינית שלך. נסיונו הקליני של המנתח שלך ויכולותיו היצירתיות המגוונות יקרבו אותך להגשמת החלום.

לא לדאוג, את לא לבד במערכה ואפשר לעזור גם לך.
לאחרונה שודרגה הטכניקה הקלסית הישנה-חדשה למתיחת-פנים. היא מאפשרת למתוח את עור פנייך ולהדקו על פני קו-הלסת. סוד ההצלחה של הטכניקה טמון בשידרוג שיטת מתיחת שריר הפנים באופן אופטימלי ובווקטורים מדוייקים. בנוסף להיותה מדוייקת מאוד הטכניקה גם מקצרת את זמן החלמה ומפחיתה את הסיבוכים הפוטנציאליים במידה ניכרת!

אין צדק..
סוף סוף הצלחת. הדיאטה עובדת לך, הורדת קילוגרמים עקשניים והג׳ינס החתיכי שוב יושב עלייך בול.. ואז.. המראה האכזרית חושפת את הקורבן = הפנים והצוואר שלך. אילו שתמיד משלמים בסוף את מחיר הדיאטה. הן לעולם אינן נשארות אדישות ומגיבות מייד בריפיון כללי. מראה המבגר את הופעתך. אכן מתסכל מאוד.
הבשורה המשמחת במצבך הנוכחי והצנום היא שהצלחת להגיע, בתיזמון מושלם, לשלב המתאים לביצוע ניתוח מתיחת פנים. אותה ירידה במשקל, אגב, לו התרחשה אחרי הניתוח הייתה פוגעת בשלמותו.

כמובן. אל תשכחי שהתיקון העיקרי והחשוב במתיחת פנים מתבצע ברמת השריר שאותו אנו מקפידים למתוח ולהדק על פני קו הלסת. העור, בעיקרון, נפרש ונצמד מעליו כמעט ללא מתח. ועם זאת, לשאלתך, חשוב להפנים שככל שהעור דק יותר האלסטיות שלו ירודה יותר. לכן, תוצאת הניתוח המשובחת תשמר לאורך זמן קצר יותר.

מתיחת פנים אינה מושלמת כל עוד תנוכי האזניים אינם בפרופורציה נכונה לשאר אברי הפנים.
אובדן האלסטיות של העור אינו פוסח גם על תנוכי האוזניים ואצל רובנו מסגיר את הגיל. הממצא מודגש לעין ובולט עוד יותר כשהוא נוכח על רקע הפנים המנותחות הנראות הצעירות מכפי גילן הכרונולוגי. לכן, כדי להמנע ממראה של ״ניתוח לא גמור״ ראוי להתאים את התנוכים לגודל ולצורה התואמים את הפנים המוצערות. מדובר בפעולה כירורגית פשוטה המבוצעת במהלך הנתוח המקורי או בשלב מאוחר, במרפאה, בהרדמה מקומית. בהצלחה.

ישראלים רבים שגרים בחו״ל חוזרים לארץ לטיפול רפואי. עובדה. הם סומכים על שרותי הרפואה בישראל ומרגישים כאן בטוחים יותר מאשר בניכר. לאחרונה נצפתה עליה משמעותית בתופעה זאת בעיקר בתחום הניתוחים הפלסטיים האסתטיים.
ההסבר למגמה נעוץ בתחושת הביתיות יחד עם הנוחות להחלים בחיק המשפחה התומכת.
בנוסף, כל מי שעבר/ה ניתוח פלסטי יודע/ת להעריך את החשיבות הרבה הטמונה בתהליך תאום הציפיות בין המטופל/ת לרופא/ה. זהו גורם חשוב מאין כמותו להצלחת הניתוח. התקשורת הטובה בין המטופל/ת לכירורג-הפלסטי משמשת כלי חשוב בהכנת הפציינט/ית לניתוח. כשהיא מתרחשת בחופשיות, וללא מגבלת שפה והבדלי תרבות, אחוזי שביעות הרצון מהניתוח עולים.

הפחד מסיבוכים וקלקולים הינו החסם העיקרי של בעלך. הוא לא מבין את מטרת הניתוח. וגם לא מבין למה עלייך להסתכן עבור השינוי הקוסמטי המיוחל. לדעתו, הניתוח אינו נחוץ לו באופן אישי. מבחינתו, הניתוח מיותר לו לגמרי. נקודה.
וזה בדיוק מקור הבעיה: את הרי בוחרת להתנתח רק עבור עצמך! לא כדי לרצות את הסביבה. סימני הגיל שהשתלטו על פנייך ממילא מטרידים רק אותך. להזכירך, זכותך על גופך/פנייך היא לגיטימית והינה ערך עליון!
לכן, נכון יהיה לשתף ולעניין אותו להתלוות לתהליך. מניסיוני, בן זוג אמפטי ומעודכן מתגייס בשמחה למשימה ותומך רגשית. נוכחותו הפעילה משדרגת את החוויה הטיפולית ואת ההחלמה ומהווה חוליה משמעותית עליה מומלץ לא לוותר. בפרקטיקה שלי אני מעודד מטופלות לשתף את בן הזוג בכל השלבים מהייעוץ הראשון ועד הוצאת החוטים. האינטראקציה המשותפת משפרת את התקשורת ותאום הצפיות מהניתוח של כל הנוגעים בדבר. בהצלחה.

מנסיוני המקצועי למדתי שאפשר לחזור על ניתוח מתיחת פנים שלוש פעמים.
אם נותחת לראשונה לפני כעשרים שנה ובפעם השניה לפני כעשר שנים תוכלי להנות גם ממתיחת פנים שלישונית. זאת כמובן בהנחה שניתוחי הפנים הנ״ל צלחו ושבמקביל אינך סובלת מבעיה רפואית פעילה המהווה גורם סיכון הרדמתי .
מומלץ, לדעתי, להינתח שוב ע״י אותו מנתח המכיר את האנטומיה של פנייך ומודע לציפיותייך ולצרכייך האישיים.
מתיחת פנים שלישונית מהווה, כידוע, אתגר כירורגי מיוחד. היא דורשת נסיון קליני משמעותי ומיומנות טכנית גבוהה יותר בהשוואה לניתוח הראשוני. במקביל, החלמה קלה יותר למטופלת שהתנסתה כבר פעמיים בהליך זה. חשוב לזכור שבחירת המטופלת המתאימה, תיכנון מדוייק ושמרני מאפשרים השגת תוצאה מחמיאה עם מינימום סיכונים וסיבוכים. בהצלחה.

נכון, יש מקרים בהן ניתן לשלב יותר מניתוח אחד במהלך אותה ההרדמה. שיקול דעתו של המנתח המנוסה הוא זה שיקבע באילו תנאים הנ״ל יתממש.

חשוב לברר מה הצורך/המניע לניתוח הנוסף. האם נדרש והאם מתאים שיבוצע במהלך אותה ההרדמה. עצם העובדה שאת מורדמת לניתוח אחד אינה מהווה אינדיקציה לביצוע ניתוח נוסף באותו המעמד.
״האם הייתי עוברת את הניתוח השני אילו לא הייתה לי אותה ההזדמנות״ זאת השאלה שתרצי לשאול בכנות את עצמך.

זמן הרדמה ממושך כמו גם טראומה כירורגית, הנוספת בשל הניתוח השני, מגבירים סטטיסטית את הסיכונים והסיבוכים. לכן, לא מומלץ להאריכו אם אין התוויה מתאימה. בהצלחה.

הפנים, כמו שאר האברים הזוגיים בגופנו, אינן סימטריות. ברגיל, ההבדלים בין ימין לשמאל מזעריים ולא משמעותיים כשמשווים למשל את קו הלסת או הקפל בין הלחי לשפה העליונה.
מאידך, אי סימטרייה בולטת ופתולוגית הנגרמת מפציעה, חסך נוירולוגי או מום מולד, מטרידה ויזואלית ומתבקש כמובן לתקנה.
במצבים גבוליים, נדרש מהמנתח הפלסטי לגייס את נסיונו הקליני ושיקול דעתו המקצועי כדי לאבחן את מידת אי הסימטריה ומקורה. בחירת הטיפול הנכון תאפשר להשיג עבור המטופל/ת איזון אופטימלי בין הצדדים ותוצאה טבעית.

הרדמה כללית היא ההרדמה המומלצת לניתוח מתיחת פנים. במהלכה את ישנה ומנותקת מכל החוויה המלחיצה של חדר הניתוח. את נרדמת לפני שמתחיל הסטרס ומתעוררת חבושה וחדשה.
בפרק זמן זה המנתח נהנה מתנאים מושלמים לביצוע ניתוח מצוין עבורך בזמן שהמרדים המיומן עומד לצדך ושומר על כל המדדים החיוניים כדי שתתעוררי בריאה ויפה.

לעומתה, להרדמה מקומית חסרונות רבים: את זזה באי נוחות על המיטה הקשה והקרה, משתעלת ומתקשה בנשימה סדירה, מסונוורת מהמנורה התלויה מעל ראשך. חוסר הנוחות שלך ותנועותיך האקראיות והלא רצוניות אינן מאפשר למנתח תנאים אידאליים לביצוע ניתוח עדין ומדויק ועלול לסכן אותך רפואית.

מתיחת צוואר הוא הניתוח האסטתי השני בשכיחותו אצל גברים בני 50-70 המקפידים על הופעה מעודכנת. עודפי העור הרפוי הזולגים מעבר לקשר העניבה אינם מחמיאים למראה המחוייט.
ניתוח מתיחת צוואר ישירה פשוט לביצוע, קל להחלמה ונטול כאבים. החזרה לשגרה משרדית תוך 7-10 ימים.
במהלך הניתוח מורחקים לצמיתות העור והשומן העודפים, השרירים נמתחים על קו הלסת ומתקבל צוואר הדוק. הצלקת, אגב, זניחה ויזואלית בהשוואה למצבך המקורי. הטכניקה הניתוחית הנ״ל מתאימה גם לנשים הסובלות מאותה הבעיה. בהצלחה.

כבר 7 ימים לאחר ניתוח מתיחת פנים יוצאו כל התפרים וכעבור עוד מספר ימים תוכלי לחזור לשיגרה משרדית. לספורט תוכלי לחזור אחרי שבועיים.

במתיחת הפנים המעודכנת, המבוצעת במרפאתנו, הטראומה הכירורגית פחותה באופן משמעותי בהשוואה לטכניקות הקודמות. לכן, תופעות לוואי כמו שטפי דם תת עוריים, נפיחות או כאבים, פחותים בהרבה.

הקפדה על מילוי ההוראות שלאחר הניתוח, תקצר את זמן ההחלמה ותמזער את הסיבוכים. בהצלחה

נכון, את צודקת לגמרי ואינך זקוקה למנתח פלסטי כדי לאשר את אבחנתך. ברור שבשלב זה את עדיין לא בשלה לניתוח או להרדמה. עובדה זאת, כשלעצמה, אינה מחייבת אותך להקריב את פנייך לטיפולים אלטרנטיביים חודרניים בכל מחיר. המשוואה של: ״ניפוח הפנים ע״י הזרקת חומרי מילוי במקום ניתוח מתיחת פנים״ או להפך אינה נכונה. ובעיקר מטעה!
בשלב בו את נמצאת, ברירת המחדל עבורך היא להמנע מהחלטה פזיזה מחד וקבלת ייעוץ מקצועי שקול ונטול הטיות, מאידך. אל תשכחי שגם לפעולה חודרנית עם מחט הזרקה, קאנולה גמישה, חוטים, לייזר או מחט חשמלית יש סיכונים וסבוכים שעלולים להשאיר עיוותים בלתי הפיכים לעד. בהצלחה.

נכון, לא סרטני, אבל…
את חייבת להתייחס ולא להזניח. ציסטה תת-עוריות גדלה אצל כולנו בכל הגוף. זאת שממוקמת על הפנים, לעיתים, מכערת במיוחד. אבל, זאת לא הסיבה העיקרית להוציא אותה. את רוצה להפטר מהציסטה בהקדם כי היא תמשיך לגדול ובעתיד תזדהם ותהפוך לאבצס מוגלתי שיותיר צלקת רחבה ושקועה. מדובר בניתוח קל וקצרצר, במרפאה, בהרדמה מקומית עם תפרים לשבוע. הצלקת המתקבלת זניחה. לעומת זאת אם תדחי את הטיפול, הציסטה תגדל ותזדהם ובסופו של דבר תותיר צלקת גסה בהשוואה לצלקת מניתוח מוקדם. בהצלחה.

הצלקות המתקבלות מניתוח מתיחת פנים ומניתוח עפעפיים מחלימות מצויין. לכן, החשש שלך מהצלקות בדרך כלל אינו מוצדק. הוא נובע לרוב מהאסוציאציה השלילית שמעוררת המילה ״צלקת״. אגב, אצל כולנו. לידיעתך, בניתוחי פנים ועפעפיים נהוג להטמין את החתכים בתוך קוי המתאר וקפלי העור כך שהצלקות חבויות בקוי העור הטבעיים וברוב המקרים כמעט ולא ניתן לראותן. נדיר מאוד לפגוש מנותחות המוטרדות מהצלקת. אם כבר, הן משוכנעות שהשידרוג בהופעתן מצדיק את ״מחיר הצלקת״. בהצלחה.

 

ראיון אחרי ניתוח

מתיחת פנים

נכון שזו השקעה כספית אבל שווה ומשתלמת. צעד שמחבר את הנפש והגוף. עושה שולם של הנפש עם הגוף. חוויה נפלאה.

נכון שזו השקעה כספית אבל שווה ומשתלמת. צעד שמחבר את הנפש והגוף.
עושה שולם של הנפש עם הגוף. חוויה נפלאה.

ראיון עם ענת, בת 51, מצפון הארץ

איזה ניתוח עברת?
עברתי ניתוח מתיחת פנים וצואר והרמת גבות.

המשך קריאה »
Skip to content